تولد نایلون حبابدار!

تولد نایلون حبابدار!

نایلون حبابدار؛ یادآور حسی خوب و نوستالژیک برای همه ی ماست، حسی که با لمس کردن و ترکاندن حباب هایش اوقات خوشی را به خصوص در کودکی برایمان رقم می زد.

تاریخچه

درسال ۱۹۵۷ دو مهندس به نام های آلفرد فیلدینگ و مارک چانونز در هاوتورن واقع در ایالت نیوجرسی، دو پرده ی مخصوص حمام را به نحوی به یکدیگر متصل کردند و قسمت های دارای حباب های هوا را به وجود آوردند.هدف آن ها در ابتدا ساخت پوشش های سه بعدی برای دیوار بود اما این ایده چندان موفق ظاهر نشد. سپس در سال ۱۹۶۰ این دو مهندس شرکتی به نام Sealed Air تاسیس کردند که نایلون حبابدار یکی از محصولات اصلی آن بود.

اما در همان اوایل، کاربرد امروزی این محصول که همان محافظت در برابر ضربه است، مورد توجه قرار نگرفته بود تا این که یکی از بازاریابان شرکت Sealed Air به نام فردریک بورز Frederick W. Bowersایده ی بسیار عالی ای برای استفاده از این محصول به ذهنش رسید. در همان سال شرکت آمریکایی IBM، ورژن ۱۴۰۱ از سری کامپیوتر های تولیدی خود را معرفی کرده بود. فردریک بورز ایده ی بسیار کاربردی نایلون حبابدار تولیدی شرکتشان را با IBM در میان گذاشت و با استقبال این شرکت برای بسته بندی کامپیوتر های IBM1401  مواجه شد و به نوعی همان زمان نایلون حبابدار متولد شد!

امروزه نیز کاربرد بسیار وسیع این محصول در بسته بندی محصولات مشاهده می شود که در سری مقالات بعدی بیشتر با این اختراع کاربردی آشنا می شویم.

شرکت حباب پلاستیک کویر با تولید انواع نایلون حبابدار دو لایه و سه لایه  مفتخر است که  گامی هرچند کوچک در راستای خدمت رسانی به صنایع و کارخانجات سراسر کشور بر می دارد.

برای آشنایی با محصولات حبابدار از این قسمت بازدید کنید و در صورت داشتن هرگونه سوالی با کارشناس فروش ارتباط برقرار کنید.

منبع :www.thefactspeak.com