بسته بندی با پلاستیک حبابدار، تضمین حفظ کیفیت محصول

بسته بندی با پلاستیک حبابدار، تضمین حفظ کیفیت محصول

مقدمه

حتما هنگام خرید وسایل حساس و با اهمیت، محافظ‌های مخصوصی را دیده‌اید که مانند حباب‌هایی پلاستیکی هستند. نایلون ضربه گیر در واقع یک وسیله‌ی محافظتی است که بسته بندی محصولات کوچک و بزرگ را برای شما راحت‌تر می‌کند. می‌توانید برای بسته بندی انواع محصولات تولیدی خود یا حافظت از وسایل در هنگام جا به جایی، از این پلاستیک‌های حبابی استفاده کنید.

پلاستیک حبابی

پلاستیک حبابی

شرکت حباب پلاستیک کویر چه محصولاتی را تولید می‌کند؟

تولید پلاستیک حبابدار با وجود سادگی در طراحی و کاربری، باز هم مشمول انواع مختلفی می‌شود که در مورد وسایل و تجهیزات گوناگونی به کار می‌روند. از وسایل کوچک و بسته‌های ریز گرفته تا بسته بندی مبلمان، یخچال و دیگر وسایل عظیم‌الجثه، این نایلون‌های ضربه گیر کاربرد فراوانی دارند. محصولات تولیدی ما، به شرح زیر می باشند:

 • نایلون‌های ضربه گیر
  • حبابدار دو لایه: تکنولوژی ساخت این نایلون‌ها به گونه‌ای است که از دو لایه LDPE برای ایجاد محافظت استفاده می‌کنند. انواع پایه‌ای و ساده نایلون‌های ضربه گیر، تماماً دو لایه هستند و اساساً برای ساخت این پلاستیک‌ها به حداقل دو لایه نیاز است. اگر این نایلون‌ها را از نزدیک ببینید، متوجه می‌شوید که یک سمت پوشش، نایلون صاف قرار دارد و در سمت دیگر نیز، حباب پلاستیکی قابل مشاهده است. می‌توانید با توجه به نوع کالا و نیازتان برای محافظت از آن، سمت حبابدار را به درون یا بیرون محصول بچسبانید. حبابدار بودن این نایلون‌ها کمک می‌کند تا در صورت وارد شدن ضربه، مولکول‌های هوا منقبض شده و با ایجاد فشار بین مولکولی، مانع صدمه دیدن محصول شوند. این لایه‌ها می‌توانند تا حد زیادی از صدمات ناشی از حمل و نقل و جا به جایی وسایل جلوگیری کنند.
  • حبابدار سه لایه: نوع سه لایه این نایلون‌ها نیز وجود دارد. از این پلاستیک‌های حبابدار برای محافظت از وسایل قیمتی، زینتی و یا با کاربری حساس استفاده می‌کنند. از این لایه‌ها بیشتر برای نگهداری و جا به جایی وسایل شکستنی استفاده می‌کنند. البته باید در نظر داشته باشید که این پلاستیک‌های حبابی به شکل رولی تهیه شده‌اند و باید آن را به دور وسایل بپیچید.
  • حبابدار کیسه‌ای: نوع دیگر نایلون ضربه گیر، به شکل کیسه‌ای و پاکتی است. عموماً این پوشش‌ها را در هنگام پست کردن وسایل مهم و قیمتی دیده‌اید. در بسیاری از مواقع این بسته‌ها در اندازه‌های A4 و یا کمتر از آن تولید می‌شوند اما امکان سفارش اندازه‌های دلخواه نیز وجود دارد. مزیت این بسته‌ها نسبت به دیگر انواع رولی و شیت این است که بسته بندی و محافظت از وسایل برای شما راحت‌تر است. برای این کار فقط کافی‌ است وسایل کوچک و حساس را به درون بسته بندازید و در آن را با چسب یا منگنه ببندید.
  • حبابدار متالایز: اگر این احتمال وجود دارد که وسیله شما توسط خورنده‌های شیمیایی آسیب ببیند، می‌توانید از پوشش حبابدار متالایز استفاده کنید. در این پوشش، یک لایه آلومینیوم نیز به لایه‌ها اضافه شده تا از آسیب شیمیایی یا اکسید شدن جلوگیری کند. به دلیل میل کم آلومینیوم برای شرکت در واکنش‌های شیمیایی، از ورقه این عنصر فلزی استفاده می‌کنند. این ورقه فلزی تا حد زیادی می‌تواند وسایل شما را از آسیب و صدمه محفوظ دارد.

کارتن‌های مقوایی: کارتن‌های مقوایی از ساده‌ترین روش‌های بسته بندی هستند که انواع زیادی در اندازه‌ها و مدل‌های گوناگون دارند. از این جعبه‌های مقوایی می‌توانید برای قرار دادن وسایل و بسته بندی آن‌ها استفاده کنید. البته بهتر است قبل از این کار، وسایل خود را کاملاً با پلاستیک‌های حبابدار مخصوص بپوشانید؛ با این کار می‌توانید تا حد زیادی از صدمات و آسیب‌های احتمالی بکاهید.

پلاستیک حبابدار متالایز

پلاستیک حبابدار متالایز

پلاستیک حبابدار چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای آن که در خرید خود دست بازتری داشته باشید، شرکت‌ها اقدام به تولید این محصولات با ویژگی‌ها و انواع متنوعی می‌کنند. در طول موارد زیر می‌خواهیم به بعضی از این ویژگی‌ها اشاره‌ای داشته باشیم.

 1. این ورقه‌های پلاستیکی و حبابدار در اندازه‌ها و سایزهای گوناگونی تولید می‌شوند. این کار دست شما را در انتخاب محصولات متناسب با نیاز خود باز می‌گذارد.
 2. پلاستیک حبابدار مقاوم در مقابل نفوذ آب و مایعات دیگر است. این نایلون ضربه گیر، می‌تواند تا ۲۴ ساعت از ورود آب جلوگیری کند و پس از آن نیز تنها ۰٫۰۲ درصد احتمال نفوذ مایعات وجود دارد؛ این استاندارد در تمامی پلاستیک‌های حبابدار رعایت می‌شود.
 3. به دلیل وجود هوا در بین حباب‌های پلاستیکی این ورقه‌ها، انتشار گرما و سرما بسیار کند صورت می‌گیرد و محصولات شما در همان دمای متعادل بسته بندی شده، نگهداری می‌شوند. این موضوع در نگهداری بعضی از وسایل الکترونیکی اهمیت زیادی پیدا می‌کند.
 4. مقاومت و عملکرد بدون مشکل این نوع پلاستیک در بازه دمایی منفی ۸ درجه سانتی گراد تا مثبت ۶۰ درجه سانتی گراد است. این موضوع می‌تواند در انتقال وسایل و تجهیزات به نقاط مختلف کشور اهمیت داشته باشد.
 5. شفافیت این پلاستیک در حدود ۹۰ درصد است و بدون مشکل می‌توانید محصول خود را بازرسی نمایید تا از صدمات حین جا به جایی اطلاع کسب کنید.
 6. امکان سفارش این محصولات در اندازه‌ها و ابعاد دلخواه یا با طرح‌های سفارشی وجود دارد.

چه صنایع، مشاغل و افرادی به نایلون‌های ضربه گیر نیاز دارند؟

از صنایع بزرگ گرفته تا صنایع پیشرفته با محصولات کوچک و حساس یا حتی افراد عادی که در حال اسباب کشی و جا به جایی هستند، می‌توانند مشتریان این محصولات باشند. به دلیل انواع مختلف و گوناگون این ورقه‌ها، می‌توان کاربردهای متفاوتی برای آن‌ها متصور بود. صنایع تولید کننده و فروشنده لوازم آشپزخانه، لوازم دکوری، تجهیزات فلزی، تجهیزات الکترونیک و بسیاری از مشاغل و صنایع دیگر می‌توانند از مشتریان بالقوه این محصولات باشند که بسته به نیاز خود، از انواع مختلف این پلاستیک حبابی استفاده می‌کنند.

جمع بندی و نتیجه گیری

با وجود موارد کاربردی گفته شده، باز هم ممکن است بسته به نیاز و خواست خودتان بخواهید، هر یک از این محصولات را سفارش دهید. حتی اگر نتوانید محصول دلخواه و متناسب با کسب و کار خود را در بین محصولات تولیدی ما بیابید، می‌توانید با برقراری ارتباط با کارشناس فروش ما، مشاوره ی رایگان در خصوص بسته بندی مناسب محصولتان دریافت کنید.